Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Nowy plan miejscowy dla Anina. Konsultacje już otwarte

Urząd Miasta Warszawa ogłosił rozpoczęcie konsultacji w sprawie planu miejscowego dla osiedla Anin. Już 20 czerwca o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie online z mieszkańcami w formie interaktywnej dyskusji na platformie Youtube. Uwagi można również zgłaszać drogą mailową, do 19 lipca. Linki do wymienionych form konsultacji zostały umieszczone na końcu artykułu.

Mikołaj Próchniak
296 wyświetleń
Samorząd
18 czerwca 2024
Nowy plan miejscowy dla Anina. Konsultacje już otwarte
Teren objęty proponowanym planem miejscowym, fot. UM Warszawa

Krótka historia budownictwa w Aninie

Założone na początku XX w. osiedle od początku miało funkcjonować jako region zdominowany przez zabudowę “willową”, gdzie budynki inne niż domy jednorodzinne groteskowo odstawały od swoich sąsiadów. Z upływem lat powstawało jednak coraz więcej zabudowy odbiegającej od ustalonych wcześniej norm. Czy to - mimo wszystko - skromne i subtelne osiedle IBJ z 1959, czy bardziej przerażające nowe apartamentowce jak te przy ul. Lucerny, Anin z biegiem lat oddawał coraz więcej ziemi na rzecz projektów zabudowy wielorodzinnej. Ta walka pomiędzy inwestycjami masowymi a zabudową jednorodzinną stała się jednym z kluczowych punktów nowego planu miejscowego dla osiedla. 


Zabytkowa osiedle IBJ zbudowane w 1959, fot. warszawskie-mozaiki.pl

Nowy plan

Główne założenia nowego planu zaznaczają bowiem potrzebę regulacji intensyfikacji zabudowy, aby zachować cenną tradycję budowlaną w Aninie. Jak czytamy na stronie Urzędu:

Plan sporządzamy, aby ustalić zasady zagospodarowania terenów i zabudowy, które pozwolą na zachowanie cennego historycznie układu urbanistycznego Anina, w tym wskaźniki i parametry dla nowej zabudowy, których brak w obecnie obowiązującym planie miejscowym.

Ponadto, Urząd zaznacza potrzebę określenia zasad ochrony zabytków i natury,  zachowania cennych terenów usług publicznych, a także zwalczania nadmiernej intensyfikacji zabudowy

Jak wielu zapewnie pamięta, ta inicjatywa nie jest pierwszą próbą sporządzenia planu miejscowego dla Anina. Starania podjęto już w 2010 oraz w 2022, jednak nie charakteryzowały się one wystarczającą skrupulatnością, zawierając wiele niesatysfakcjonujących zapisów. Miejmy nadzieję, że tym razem Anin doczeka się dobrego planu miejscowego.

Linki 

Wpis z dodatkowymi informacjami oraz instrukcją konsultacji:
https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/mpzp-anin-2024

Tekst nowego planu:
https://konsultacje.um.warszawa.pl/uploads/decidim/attachment/file/6506/01_tekst_osiedle_anin_06_2024.pdf

Mapa nowego planu:
https://konsultacje.um.warszawa.pl/uploads/decidim/attachment/file/6507/02_ANIN_PROJ_wylozenie_compressed_150dpi_.pdf

Wzór formularza konsultacji:
https://konsultacje.um.warszawa.pl/uploads/decidim/attachment/file/6478/Wz%C3%B3r_formularza_pisma_dot_aktu_planowania_przestrzennego.pdf

 

 

Data utworzenia: 18 czerwca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Budowa kanalizacji na Przewodowej. Na Wawrze utrudnienia drogowe do końca wakacji
Warto poczytać
6 lipca 2024

Budowa kanalizacji na Przewodowej. Na Wawrze utrudnienia drogowe do końca wakacji

Mikołaj Próchniak
204 wyświetleń

W poniedziałek 8 lipca na zbiegu ulic Przewodowej, Strzygłowskiej i Mrągowskiej rozpocznie się budowa kanalizacji. Dla kierowców planowane są objazdy, a autobusy miejskie zmienią trasy. Koniec prac przewidywany jest na ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia

 

Poszerzenie przejazdu rowerowego przez Wał Miedzeszyński. Utrudnienia drogowe na Pradze Południe
Warto poczytać
22 czerwca 2024

Poszerzenie przejazdu rowerowego przez Wał Miedzeszyński. Utrudnienia drogowe na Pradze Południe

Mikołaj Próchniak
313 wyświetleń

Już w poniedziałek, 24 czerwca, rozpoczną się prace drogowe na skrzyżowaniu ul. Wał Miedzeszyński i ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa “Nila”. Drogowcy poszerzą przejazd rowerowy.

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki
Samorząd
9 kwietnia 2024

Wybory samorządowe za nami. Oto wyniki

Redakcja
574 wyświetleń

Wybory i po wyborach. Frekwencja nie dorównała tej z października (choć Wesoła znalazła się na podium wśród wszystkich dzielnic Warszawy pod względem frekwencji), a kampania, jak zawsze, przyniosła wiele emocji, nerwów i stresu. Niemniej jest już po wszystkim, toteż przedstawiamy nowych Radnych i Radne Wesołej, Wawra i Rembertowa.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda