Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Na S2 powstaną ekrany akustyczne

Po długiej batalii mieszkańców i radnych na wawerskim odcinku trasy S2 powstaną ekrany akustyczne. Prócz budowy nowych ekranów, te istniejące zostaną zmodyfikowane.

Maurycy Jędrzejewski
226 wyświetleń
Samorząd
12 lutego 2024
Na S2 powstaną ekrany akustyczne
fot. gov.pl

Na około 27 kilometrowym odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Cygańskiej powstaną nowe ekrany akustyczne - taką decyzję wydał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie więc musiała ustosunkować się do woli wawrzan i wybudować nową infrastrukturę - będzie na to mieć 4 lata i 6 miesięcy. 

Nowych ekranów powstanie 9, a pozostałe 36 zostanie zmodyfikowane tak, aby lepiej pochłaniać dźwięk (np. poprzez podniesienie ich o kilka metrów). Mieszkańców na poprawianym odcinku S2 jest sporo, a hałas potrafi być uciążliwy, toteż ta zmiana dla wielu okaże się zbawienna. 

Należy oczywiście wspomnieć, że ta decyzja to efekt długich starań mieszkańców Wawra z pomocą radnych. Jest to więc duży sukces i miejmy nadzieję, że GDDKiA jak najszybciej skończy roboty przed upłynięciem rzeczonym 4,5 lat.

Ratusz zapowiada, że to nie koniec modyfikacji S2 i reszta trasy również zostanie poddana analizie. Ale to już inna historia i inne postępowanie administracyjne.

Data utworzenia: 12 lutego 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów RJ 2023/24
Warto poczytać
20 lutego 2024

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów RJ 2023/24

Kamil Oroń
279 wyświetleń

Połowa lutego już za nami, a przed nami ważne informacje: od 10 marca wchodzi nowa korekta rozkładu jazdy.

Korty Falenica wyremontowane!
Sport
15 lutego 2024

Korty Falenica wyremontowane!

Mikołaj Żechowski
138 wyświetleń

Remont Kortów Falenica nareszcie zakończony!

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok
Warto poczytać
7 grudnia 2023

Wschodniej Obwodnicy na razie nie będzie. WSA ogłosił wyrok

Redakcja
490 wyświetleń

Temat Wschodniej Obwodnicy Warszawy budzi emocje, zwłaszcza w Wesołej. To właśnie tam trwała i wciąż trwa najbardziej zagorzała debata na jej temat. Jedni oponują za tzw. wariantem zielonym, inni za alternatywnym czerwonym. Jak na razie wszystko wciąż pozostaje w sferze dyskusji, bo najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego opóźnił realizację ostatniego fragmentu trasy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda