Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Na S2 powstaną ekrany akustyczne

Po długiej batalii mieszkańców i radnych na wawerskim odcinku trasy S2 powstaną ekrany akustyczne. Prócz budowy nowych ekranów, te istniejące zostaną zmodyfikowane.

Maurycy Jędrzejewski
492 wyświetleń
Samorząd
12 lutego 2024
Na S2 powstaną ekrany akustyczne
fot. gov.pl

Na około 27 kilometrowym odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Cygańskiej powstaną nowe ekrany akustyczne - taką decyzję wydał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie więc musiała ustosunkować się do woli wawrzan i wybudować nową infrastrukturę - będzie na to mieć 4 lata i 6 miesięcy. 

Nowych ekranów powstanie 9, a pozostałe 36 zostanie zmodyfikowane tak, aby lepiej pochłaniać dźwięk (np. poprzez podniesienie ich o kilka metrów). Mieszkańców na poprawianym odcinku S2 jest sporo, a hałas potrafi być uciążliwy, toteż ta zmiana dla wielu okaże się zbawienna. 

Należy oczywiście wspomnieć, że ta decyzja to efekt długich starań mieszkańców Wawra z pomocą radnych. Jest to więc duży sukces i miejmy nadzieję, że GDDKiA jak najszybciej skończy roboty przed upłynięciem rzeczonym 4,5 lat.

Ratusz zapowiada, że to nie koniec modyfikacji S2 i reszta trasy również zostanie poddana analizie. Ale to już inna historia i inne postępowanie administracyjne.

Data utworzenia: 12 lutego 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury
Edukacja
12 czerwca 2024

Im dalej w las - spotkanie z leśnikiem w Filii Zastów Wawerskiego Centrum Kultury

Olga Grądzka
144 wyświetleń

W środę 5 czerwca do Filii Zastów przybył Michał Gransztof z Leśnictwa Zbójna Góra, by przekazać tajemnice lasu uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie. 

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska
Warto poczytać
4 czerwca 2024

Nowy mural na Wawrze! Na nim Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska

Mikołaj Próchniak
170 wyświetleń
Zmiany w kursowaniu pociągów w maju i czerwcu 2024 [SPROSTOWANIE 29.05.2024]
Warto poczytać
29 maja 2024

Zmiany w kursowaniu pociągów w maju i czerwcu 2024 [SPROSTOWANIE 29.05.2024]

Kamil Oroń
622 wyświetleń

Szanowni Czytelnicy, jak zawsze spieszę z garścią niezbędnych informacji o kursowaniu pociągów w maju i czerwcu – nie tylko na naszej linii, ale też dalej. Oto jakie zmiany czekają nas już niedługo.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda