Miejskie Punkty Elektroodpadów, które w ostatnich miesiącach zaczęły się pojawiać w Rembertowie czy Wesołej, podbijają teraz Pragę-Południe.
Miejskie Punkty Elektroodpadów, które w ostatnich miesiącach zaczęły się pojawiać w Rembertowie czy Wesołej, podbijają teraz Pragę-Południe.
Specjalistyczne kontenery służące do zbierania zużytych drobnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych mają na celu usprawnić gospodarkę odpadami niebezpiecznymi. Mieszkańcy stolicy mają możliwość wyrzucania do nich niedziałających czy niepotrzebnych ładowarek, baterii, żarówek, akumulatorów czy zużytych tonerów do drukarek. Taka inicjatywa wpisuje się w ideę ekologicznej gospodarki o obiegu zamkniętym.
Na terenie Pragi-Południe powstało 7 punktów:
Dokładna lista z lokalizacjami Miejskich Punktów Elektroodpadów znajduje się w zakładce “Elektroodpady” na stronie Warszawa 19115.
Elektrośmieci można także oddawać w sklepach z elektroniką, PSZOK-ach, w MPSZOK-ach, Mobilnych Punktach Zbierania Elektrośmieci ElektroEko i pojemnikach na małe elektrośmieci ElektroEko.
Data utworzenia: 4 grudnia 2023
Szkoły ponadpodstawowe na Południowej Pradze opublikowały daty, w których odbywać się będą dni otwarte:
Jak sprawić, by nastolatek spędzał czas wolny wartościowo, rozwijając przy tym swoje pasje i ucząc się odpowiedzialności za środowisko? Odpowiedź na to pytanie znalazła Fundacja Zwalcz Nudę, która zaprasza młodzież w wieku 13-17 lat do udziału w projekcie Brygada Porządkowa. To wyjątkowa inicjatywa łącząca edukację ekologiczną z aktywnością w mediach społecznościowych, gdzie młodzi ludzie uczą się być świadomymi twórcami internetowych treści, a przy okazji budują społeczność zaangażowaną w ochronę planety.
Jadłodzielnie są tworzone w wielu miejscach w Polsce. Ich misją jest po pierwsze: nie marnowanie nadwyżek jedzenia, po drugie: wspieranie ubogich.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?