Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Koniec kładki przy Ostrobramskiej i Poligonowej. Zamiast niej pasy

Kładki wychodzą z mody - tak przynajmniej wynika z pomiarów ZDM, wedle których piesi mają wybierać przejścia naziemne. To między innymi dlatego Zarząd zlikwiduje także kładkę nad ul. Ostrobramską i w jej miejsce postawi dwie zebry. 

Maurycy Jędrzejewski
171 wyświetleń
Samorząd
10 lipca 2024
Koniec kładki przy Ostrobramskiej i Poligonowej. Zamiast niej pasy
Wizualizacja nowego przejścia. fot. ZDM

Firma jest już wybrana, bo negocjaje trwały od zeszłego roku. Miasto wybrało ostatecznie ofertę Traffic Polska (miejmy nadzieję, że nazwa nie przyniesie pecha temu skrzyżowaniu...). Zostało tylko podpisanie umowy - od tego momentu wykonawca będzie miał równo 120 dni na oddanie przejść. 

Skrzyżowanie Ostrobramskiej, Poligonowej i Grenadierów otrzyma nowe sygnalizacje świetlne, a tam, gdzie teraz jest kładka, zostanie wytyczone przejście dla pieszych i rowerów. Tak samo będzie po drugiej stronie Ostrobramskiej, gdzie obecnie kładki nie ma. W zasadzie dla kierowców nie zmieni się tak wiele - i tak w tym miejscu są już światła. 

Dla komfortu użytkowników wyremontujemy zniszczone chodniki wzdłuż Ostrobramskiej. Wyspy dzielące ul. Ostrobramską i ul. Poligonową zostaną poszerzone do 2,5m. Nowy przejazd rowerowy powstanie również przy skrzyżowaniu z ulicą Grenadierów. Dodatkowo stworzymy tam drogę rowerową od ulicy Białowieskiej.

Tak teraz wygląda to skrzyżowanie. Kładkę z prawej zastąpi przejście. fot. Google Maps

ZDM umieścił przy okazji ważną i interesującą informację: Razem z zarządcą CH Promenada rozważamy też zastąpienie kładki dla pieszych przez Ostrobramską przy centrum handlowym, skrzyżowaniem z naziemnymi przejściami dla pieszych.

Czy będzie to oznaczać koniec i tej słynnej kładki oraz nowe światła w tym miejscu? Jeśli tak, to będzie to zapewne mniej wygodne dla kierowców. Na razie jednak to nic pewnego.

Data utworzenia: 10 lipca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia
Warto poczytać
8 czerwca 2024

Wzajemne honorowanie biletów KM – WTP w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia

Kamil Oroń
330 wyświetleń

Temat modernizacji stacji Warszawa Zachodnia a także funkcjonowania kolei w jej trakcie to tematy bardzo ważne dla aglomeracji warszawskiej. W pewnym momencie wydawało się, że jeśli nastąpi otwarcie wszystkich peronów na modernizowanej stacji, to wzajemne honorowanie biletów KM - WTP będzie zakończone. Spieszę więc z garścią informacji na ten temat. 

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej
Samorząd
27 października 2023

Powstanie długo wyczekiwana zebra na Ostrobramskiej

Redakcja
683 wyświetleń

Zatwierdzony został projekt długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych na ulicy Ostrobramskiej, pomiędzy ulicami Grenadierów a Poligonową. 

Drogowcy wracają na Grochowską. Kolejny etap frezowania
Warto poczytać
8 maja 2024

Drogowcy wracają na Grochowską. Kolejny etap frezowania

Redakcja
307 wyświetleń

Dzisiaj o 20:00 ZDM wróci na Grochowską, aby wyremontować prawy pas w stronę ronda Marsa. Prace zakończą się w piątek bladym świtem.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda