Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Komunikacja miejska bez klimatyzacji

Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują warszawską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów.
Redakcja
649 wyświetleń
Komunikacja miejska bez klimatyzacji
Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują warszawską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów.
 
Działanie jest częścią profilaktyki w walce z epidemią koronawirusa w przestrzeniach publicznych.

Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wentylacji, ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji, w przypadku, gdy ich działanie wymusza cyrkulację powietrza. Jednocześnie odblokowane zostaną okna w przestrzeni pasażerskiej. Zarząd Transportu Miejskiego do odwołania odstąpił od wymogu utrzymania warunków termicznych w pojazdach, co w normalnych warunkach gwarantują obowiązujące umowy przewozowe.

Zmiany z myślą o pasażerach
Zarząd Transportu Miejskiego już na początku lutego zwrócił się do wszystkich operatorów komunikacji miejskiej o zwiększenie nadzoru nad służbami sprzątającymi oraz podjął decyzję o używaniu środków dezynfekcyjnych przy czyszczeniu powierzchni, z którymi pasażerowie mają najczęściej kontakt - kasowniki, poręcze, przyciski.
Pasażerowie pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego nie muszą używać też przycisków „stop”. Czasowo charakter wszystkich przystanków „na żądanie” został zmieniony na stały.

Wszystkie autobusy dzienne zatrzymują się na każdym przystanku obowiązującym dla danej linii.
Inaczej działają także Punkty Obsługi Pasażerów. W punkcie mogą przebywać tylko osoby aktualnie obsługiwane, pozostali klienci oczekują na zewnątrz. W godzinach 10.00-12.00 obsługiwane są tylko osoby powyżej 65 roku życia. W każdym punkcie są rękawiczki jednorazowe dla klientów, każdy kasjer ma rękawiczki oraz środek dezynfekujący i po zakończeniu obsługi danego klienta czyści stanowisko kasowe. Dodatkowo nocami Punkty Obsługi Pasażerów przechodzą ozonowanie.

Mieszkańcy, którzy w tym czasie nie będą korzystać z komunikacji miejskiej, mogą złożyć wniosek o zawieszenie biletu długookresowego. Strona dostępna jest pod adresem zawieswkm.wtp.waw.pl. Wystarczy podać numer karty, na której zakodowany jest bilet; można też pobrać potwierdzenie złożenia wniosku. Na tej samej stronie można także odwiesić bilet.
Dodatkowo na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej prezentowane są rekomendacje, w jaki sposób chronić się przed wirusem oraz jak postępować, gdy istnieje podejrzenie zakażenia.

zobacz również

Czytaj więcej

Pora na głosowanie na Najlepszych Sportowców Warszawy
8 stycznia 2024

Pora na głosowanie na Najlepszych Sportowców Warszawy

Mikołaj Żechowski
318 wyświetleń

Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.

Ratusz likwiduje praską aptekę, mieszkańcy protestują
16 grudnia 2023

Ratusz likwiduje praską aptekę, mieszkańcy protestują

Mikołaj Żechowski
393 wyświetleń

Mieszkańcy Pragi-Północ sprzeciwiają się zamiarom Ratusza, który chce zlikwidować znajdującą się przy ulicy Jagiellońskiej aptekę.

Ruszyły zgłoszenia na Najlepszych Sportowców Warszawy
20 października 2023

Ruszyły zgłoszenia na Najlepszych Sportowców Warszawy

Redakcja
567 wyświetleń

Do 15 listopada przyjmowane są zgłoszenia do XXIV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2023 roku.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda