Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Kłopoty finansowe? 3 rozwiązania problemów dla mieszkańców stolicy

Masz przejściowe kłopoty finansowe i zastanawiasz się, jak się z nimi uporać, aby jak najszybciej wyjść na prostą? Mamy dla Ciebie 3 propozycje, dzięki którym sfinansujesz wybraną inwestycję i odzyskasz utracony spokój. Zapoznaj się z każdą z nich i wybierz tę, która będzie najlepsza w Twojej sytuacji.
Redakcja
141 wyświetleń
Kłopoty finansowe? 3 rozwiązania problemów dla mieszkańców stolicy
Masz przejściowe kłopoty finansowe i zastanawiasz się, jak się z nimi uporać, aby jak najszybciej wyjść na prostą? Mamy dla Ciebie 3 propozycje, dzięki którym sfinansujesz wybraną inwestycję i odzyskasz utracony spokój. Zapoznaj się z każdą z nich i wybierz tę, która będzie najlepsza w Twojej sytuacji.
 

3 sposoby na sfinansowanie wybranej inwestycji 
 

Remont mieszkania, awaria samochodu czy konieczność kupienia nowej pralki to spore wydatki, na które może po prostu nie wystarczyć z bieżących zarobków. Jeśli nie chcesz lub nie możesz czekać z zakupem do czasu, aż zgromadzisz wystarczająco dużo oszczędności, rozważ wybór jednej spośród 3 propozycji alternatywnego finansowania inwestycji. 

Dzięki temu zadbasz o potrzeby swoje i rodziny czy spełnisz marzenie, które inaczej musiałbyś odłożyć w czasie. Spłata będzie w przyszłości rozłożona na drobniejsze sumy o optymalnej wysokości. Nie będzie więc nadmiernym obciążeniem dla Twojego budżetu oraz samopoczucia. 

  1. Kredyt gotówkowy

 

Popularną formą finansowania różnego rodzaju inwestycji jest kredyt gotówkowy. W jego ramach możesz pożyczyć kwotę od kilkuset do nawet 255 500 złotych. Pozyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, ponieważ bank w żaden sposób nie wpływa na to, kiedy i jak będziesz dysponował otrzymanymi pieniędzmi. 

Kredyt gotówkowy (https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/) nie wymaga wielu formalności ani wysokiej zdolności kredytowej. Możesz go zaciągnąć nawet bez wychodzenia z domu, korzystając przy tym z internetowych porównywarek. Po zawarciu umowy z bankiem z reguły jeszcze tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym otrzymasz pieniądze. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę kredytu? 
 

Wybierając ofertę kredytu, zwróć uwagę na następujące czynniki: 

  • całkowity koszt kredytu — są to wszystkie koszty, które poniesiesz w ramach zaciągniętego zobowiązania;

  • wysokość oraz liczba rat — dopasuj je do swoich możliwości w zakresie spłaty;

  • RRSO — Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to zestawienie kosztów ponoszonych przez kredytobiorcę w związku z zaciągniętym zobowiązaniem w skali procentowej, w ujęciu rocznym;

  • prowizja banku — jest to wynagrodzenie, które instytucja pobiera za udzielenie zobowiązania. Im niższa prowizja (może wynosić nawet 0%), tym dla Ciebie lepiej.

 

Analizując te czynniki, dobierzesz dla siebie korzystną ofertę. Dzięki temu spłata kredytu nie będzie nadmiernie obciążająca. 

 

Jakie formalności są wymagane przy kredycie gotówkowym? 

 

Wiele osób zastanawia się, czy można wziąć kredyt na dowód (https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-dowod/) i jakie formalności są niezbędne do dopełnienia procedury. Część banków oferuje możliwość skorzystania z zobowiązania jedynie na podstawie dokumentu tożsamości. 

 

W tym wypadku konieczne jest jednak wnioskowanie o niską kwotę kredytu, dysponowanie odpowiednio wysoką zdolnością czy podpisanie oświadczenia o dochodach. Jeśli będziesz się ubiegać o wyższą kwotę, warto mieć ze sobą również PIT oraz zaświadczenie z pracy o dochodach.

  1. Karta kredytowa

 

Planujesz niewielką inwestycję i potrzebujesz małych środków, które będziesz mógł stosunkowo szybko zwrócić? Rozważ użycie karty kredytowej. Możesz dzięki niej otrzymać od kilkuset do nawet ponad 100 tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że okres spłaty zobowiązania jest krótki. Zależy od polityki banku, ale zasadniczo wynosi kilkadziesiąt dni (od 20 do 30). 

Warto to uwzględnić, ponieważ brak terminowej spłaty będzie skutkował naliczeniem odsetek, a w konsekwencji nawet windykacją należności. Wpłynie również na pogorszenie Twojej oceny w przypadku chęci zaciągnięcia kolejnych zobowiązań w przyszłości. 

  1. Pożyczka od rodziny lub znajomych

 

Potrzebujesz pieniędzy i wiesz, że Twoi bliscy nimi dysponują? Możesz spytać ich o pożyczkę. Warto jednak wcześniej rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania, aby mieć ich pełną świadomość. Pozyskanie środków od rodziny może negatywnie wpłynąć na Wasze relacje. Będzie wiązało się również z ryzykiem tego, że ze względu na brak ścisłych regulacji w razie potrzeby rodzina zażąda natychmiastowego zwrotu środków. 

 

Zaletą takiego rozwiązania jest jednak to, że pożyczka nie jest oprocentowana. Rodzina nie powinna więc naliczać odsetek czy pozyskać prowizji, które są związane z otrzymaniem środków z banku. W razie problemów ze spłatą możesz liczyć na pewną wyrozumiałość ze strony pożyczkodawcy. 

Przejściowe kłopoty finansowe mogą przydarzyć się każdemu. Warto mieć świadomość, w jaki sposób można się z nimi uporać, a także znać podstawowe wady i zalety poszczególnych opcji. To znacznie ułatwi podjęcie najkorzystniejszej decyzji i ponoszenie w przyszłości związanych z nią konsekwencji.

Kredyt gotówkowy, karta kredytowa czy pożyczka od rodziny to sposoby na sfinansowanie wybranego rodzaju inwestycji. Każdy z nich jest różny, ma swoje wady i zalety. Stanowi jednak odpowiedź na kłopoty finansowe, które możesz w ten sposób pożegnać. Dobierz opcję do swoich możliwości w zakresie spłaty, aby odzyskać spokój czy cieszyć się wybranym zakupem.

zobacz również

Czytaj więcej

Ratusz likwiduje praską aptekę, mieszkańcy protestują
16 grudnia 2023

Ratusz likwiduje praską aptekę, mieszkańcy protestują

Mikołaj Żechowski
381 wyświetleń

Mieszkańcy Pragi-Północ sprzeciwiają się zamiarom Ratusza, który chce zlikwidować znajdującą się przy ulicy Jagiellońskiej aptekę.

Wawer inwestuje w energię słoneczną
8 listopada 2023

Wawer inwestuje w energię słoneczną

Redakcja
373 wyświetleń

Wawer coraz bardziej ekologiczny! Od lat zarząd dzielnicy inwestuje w zieloną energię, instalując w panele fotowoltaiczne na dachach budynków urzędowych i oświaty.

Ruszyły zgłoszenia na Najlepszych Sportowców Warszawy
20 października 2023

Ruszyły zgłoszenia na Najlepszych Sportowców Warszawy

Redakcja
545 wyświetleń

Do 15 listopada przyjmowane są zgłoszenia do XXIV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2023 roku.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda