Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Informacja dotycząca organizacji ruchu podczas imprez organizowanych na Stadionie PGE Narodowy

W związku z imprezami organizowanymi na Stadionie PGE Narodowy, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie jako jednostka wprowadzająca organizację ruchu wprowadza na czas imprez czasową organizację ruchu – zamknięcie obszaru Saskiej Kępy.
Redakcja
261 wyświetleń
5 lipca 2022
Informacja dotycząca organizacji ruchu podczas imprez organizowanych na Stadionie PGE Narodowy

Szanowni Mieszkańcy,

odnosząc się do Państwa uwag uprzejmie informuję, że w związku z imprezami organizowanymi na Stadionie PGE Narodowy, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie jako jednostka wprowadzająca organizację ruchu wprowadza na czas imprez czasową organizację ruchu – zamknięcie obszaru Saskiej Kępy.             

W tym celu przygotowuje projekt, który jest opiniowany przez Wydział Ruchu Drogowego i Zarząd Transportu Miejskiego. Po uzyskaniu pozytywnych opinii, projekt zatwierdzany jest przez Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym, a następnie na jego podstawie zleca się wdrożenie czasowej organizacji ruchu.

Obecny projekt organizacji ruchu został wprowadzony na podstawie planu organizacji ruchu dla Saskiej Kępy nr PM/OC1239/20 w 2020 roku i obowiązuje przez 2 lata - do końca września 2022 r. Po tym terminie przystępuje się do sporządzenia nowego projektu organizacji.

Ze względu na to, że duże imprezy na Stadionie PGE Narodowy kończą się w październiku, tym samym schematem zabezpieczenie Saskiej Kępy będzie odbywało się do końca roku na tych samych zasadach.

20 czerwca br. działania związane z przestrzeganiem przez kierowców zakazu wjazdu dla samochodów nieuprawnionych prowadzone były przez Wydział Ruchu Drogowego KSP.

Według zatwierdzonego projektu, patrole Policji ustawione były przy rondzie Waszyngtona, ul. Saskiej, Międzynarodowej, Zwycięzców, rondzie Wolframa, kładce przy ul. Saskiej oraz ul. Afrykańskiej/Egipskiej.

Wjazd do Strefy SK możliwy był na podstawie identyfikatora.

Identyfikatory SK nie obowiązywały jednak pojazdów służb miejskich, taksówek, autobusów, rowerów, motorowerów, motocykli, pojazdów  uprzywilejowanych w ruchu drogowym, pojazdów korpusu  dyplomatycznego, osób niepełnosprawnych.

Dopuszczony był dojazd osób dowożących dzieci do szpitala przy ulicy Niekłańskiej 4/24 wyznaczonymi ulicami: od al. Stanów Zjednoczonych przez ul. Międzynarodową, Zwycięzców i Niekłańską lub ulicą Saską (od strony południowej) do ul. Zwycięzców i dalej ulicą Niekłańską.

W związku z powyższym nie było możliwości całkowitego wyłączenia z poruszania się po Strefie SK pojazdów bez identyfikatorów. Dlatego też policjanci, w niektórych sytuacjach przeprowadzali rozmowy z kierowcami bez identyfikatorów.

Ponadto z obszaru Saskiej Kępy wyjeżdżały samochody, które zaparkowały tam przed godz. 16:00, rodzice odbierający dzieci ze szkół, przedszkoli, osoby wracające od lekarza, czy też osoby, które na tym terenie pracują.

Przy tak dużej imprezie, porze dnia i związanym z tym natężeniem ruchu ciężko było uniknąć sytuacji korkowania się pojazdów w niektórych miejscach.

Przy sporządzaniu nowego projektu organizacji ruchu Zarząd Dróg Miejskich i Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym uwzględni ustawienie specjalnych tablic informujących o czasowym zamknięciu Saskiej Kępy, które będą ustawiane z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Jednocześnie informuję i zachęcam, aby osoby zainteresowane uzyskaniem identyfikatora, złożyły stosowny wniosek w Urzędzie Dzielnicy.

Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Data utworzenia: 5 lipca 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
243 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
279 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
215 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda