Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

Projekty społeczne są coraz częstszym zjawiskiem w naszym kraju. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że to właśnie oddolne inicjatywy kształtują nasze społeczeństwo.

Artykuł sponsorowany
96 wyświetleń
6 października 2022
iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

Ola, Michał, Ewa i Rafał to studenci najbardziej prestiżowych uczelni nie tylko w kraju, ale i w Europie. Wśród natłoku swoich obowiązków postanowili pójść krok dalej i zacząć robić coś dla innych. Gdy zorientowali się, że coraz więcej osób starszych – ich dziadków, krewnych, znajomych – nie umie korzystać z codziennych udogodnień bądź ma z tym duże trudności, wpadli na pomysł stworzenia projektu społecznego iGrandpa. Kompletując zespół w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, stworzyli projekt, mający na celu pomoc osobom w ten sposób wykluczonym.

„Problemem, który zauważyliśmy w społeczeństwie, jest wykluczenie starszych ludzi w dzisiejszym świecie zdominowanym głównie przez technologie i internet. Komputery, tablety, smartfony – to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Nieumiejętność ich obsługi wiąże się z utrudnieniami w korzystaniu z usług współcześnie oferowanych np. przez banki” – mówi Michał, student finansów i rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego i członek zespołu.

Ola zauważa jednak, że obsługa technologii to nie tylko utrudnienia, ale niekiedy i wymóg funkcjonowania, którego seniorzy nie są w stanie spełnić. „To wręcz niemożność korzystania z licznych ułatwień, np. z wszechobecnych przelewów, które coraz częściej stają się koniecznością. Podobnie, w czasach dużej mobilności młodszego pokolenia, osoby starsze mogą napotykać problemy w znalezieniu odpowiedniego kanału komunikacji, czy to z wnuczkami, czy znajomymi, w sytuacji, gdy nie znają popularnych bezpłatnych programów, typu Skype czy Viber” – zaznacza. „Dlatego ja z Michałem oraz Ewa z Rafałem zdecydowaliśmy się pozyskać potrzebne środki i wspólnymi siłami pomóc jak największej liczbie takich osób, w jak najkrótszym czasie, w jak najbardziej podstawowym i potrzebnym zakresie. Będą to głównie ludzie z naszych rejonów (Wesoła, Miedzeszyn), ale jesteśmy gotowi rozszerzyć swoją działalność, jeśli nasz projekt, który nazwaliśmy iGrandpa, okaże się sukcesem”.

Szkolenia będą organizowane w dwóch miejscach, w terminie od 21 do 23 stycznia 2016 r. Obejmować będą obsługę komputerów i tabletów oraz różnego rodzaju usług internetowych, takich jak Skype, bankowość online, zakupy przez internet.

Więcej informacji pod numerami telefonu:

695 443 925 (Ola, Wesoła)
725 291 521 (Michał, Wesoła)

692 223 857 (Ewa, Miedzeszyn)
531 078 780 (Rafał, Miedzeszyn)

Data utworzenia: 6 października 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Cetaphil - twoja tajna broń w pielęgnacji cery naczynkowej. Odkryj jego skuteczną ochronę!
2 listopada 2023

Cetaphil - twoja tajna broń w pielęgnacji cery naczynkowej. Odkryj jego skuteczną ochronę!

Artykuł sponsorowany
215 wyświetleń

Cera naczynkowa wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków, dopasowanych do problemu kruchych naczynek. Najwięcej kłopotu sprawia w okresie zimy, gdy narażona jest na działanie mrozu i wiatru. Jak dbać o cerę naczynkową? Jaki krem do cery naczynkowej wyrówna koloryt skóry i wzmocni sieć naczyń krwionośnych pod skórą twarzy? Wyjaśniamy i podpowiadamy.

Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?
1 listopada 2023

Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?

Artykuł sponsorowany
146 wyświetleń

Wbrew powszechnej opinii, problem bezpieczeństwa danych osobowych nie jest wyłącznie problemem banków czy firm, lecz również każdego z nas – w razie dostania się w niepowołane ręce, skradzione dokumenty obfite w ważne dane mogą przysporzyć nam niemałych kłopotów. Poza tym, każdego roku gromadzonych jest naprawdę wiele dokumentów, jakie wymagają przechowywania przez jakiś czas. Mowa tutaj między innymi o umowach kredytowych, dokumentacji pracowników (umowy o pracę/zlecenie), polisach i ubezpieczeniach, a także ewidencji dotyczących sprzedaży produktów bądź usług. Warto więc mieć je pod ręką, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by trafiły one do osób kompletnie nieupoważnionych. Rozwiązaniem może okazać się zakup odpowiednich mebli, w których dokumenty będą w pełni bezpieczne.

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej
1 listopada 2023

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej

Artykuł sponsorowany
135 wyświetleń

Na pewno każdy z nas choć raz doświadczył uczucia głodu w momencie, gdy przeglądając media społecznościowe natknął się na niesamowitą fotografię hamburgera z frytkami, ciasta czekoladowego czy jeszcze parującej pizzy. Fotografia kulinarna to dziedzina fotografii, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna – powodem w dużej mierze jest zwiększona świadomość ludzi w kwestiach odpowiedniego odżywiania, chęci samodzielnego przygotowywania posiłku czy potrzebą spędzenia czasu w wyjątkowej restauracji. Każde z tych pragnień wywołuje zapotrzebowanie na dobre, apetyczne i przyciągające wzrok klienta zdjęcia. Z usług fotografa kulinarnego korzystają lokale, firmy kateringowe, dietetycy czy autorzy książek kulinarnych. Można więc wysnuć wniosek, że fotografia kulinarna znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie celem jest zachęcenie odbiorcy do wypróbowania danego produktu czy przepisu i przekonania się, czy smakuje on tak dobrze, jak wygląda.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda