Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

Projekty społeczne są coraz częstszym zjawiskiem w naszym kraju. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że to właśnie oddolne inicjatywy kształtują nasze społeczeństwo.

Artykuł sponsorowany
399 wyświetleń
6 października 2022
iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

Ola, Michał, Ewa i Rafał to studenci najbardziej prestiżowych uczelni nie tylko w kraju, ale i w Europie. Wśród natłoku swoich obowiązków postanowili pójść krok dalej i zacząć robić coś dla innych. Gdy zorientowali się, że coraz więcej osób starszych – ich dziadków, krewnych, znajomych – nie umie korzystać z codziennych udogodnień bądź ma z tym duże trudności, wpadli na pomysł stworzenia projektu społecznego iGrandpa. Kompletując zespół w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, stworzyli projekt, mający na celu pomoc osobom w ten sposób wykluczonym.

„Problemem, który zauważyliśmy w społeczeństwie, jest wykluczenie starszych ludzi w dzisiejszym świecie zdominowanym głównie przez technologie i internet. Komputery, tablety, smartfony – to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Nieumiejętność ich obsługi wiąże się z utrudnieniami w korzystaniu z usług współcześnie oferowanych np. przez banki” – mówi Michał, student finansów i rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego i członek zespołu.

Ola zauważa jednak, że obsługa technologii to nie tylko utrudnienia, ale niekiedy i wymóg funkcjonowania, którego seniorzy nie są w stanie spełnić. „To wręcz niemożność korzystania z licznych ułatwień, np. z wszechobecnych przelewów, które coraz częściej stają się koniecznością. Podobnie, w czasach dużej mobilności młodszego pokolenia, osoby starsze mogą napotykać problemy w znalezieniu odpowiedniego kanału komunikacji, czy to z wnuczkami, czy znajomymi, w sytuacji, gdy nie znają popularnych bezpłatnych programów, typu Skype czy Viber” – zaznacza. „Dlatego ja z Michałem oraz Ewa z Rafałem zdecydowaliśmy się pozyskać potrzebne środki i wspólnymi siłami pomóc jak największej liczbie takich osób, w jak najkrótszym czasie, w jak najbardziej podstawowym i potrzebnym zakresie. Będą to głównie ludzie z naszych rejonów (Wesoła, Miedzeszyn), ale jesteśmy gotowi rozszerzyć swoją działalność, jeśli nasz projekt, który nazwaliśmy iGrandpa, okaże się sukcesem”.

Szkolenia będą organizowane w dwóch miejscach, w terminie od 21 do 23 stycznia 2016 r. Obejmować będą obsługę komputerów i tabletów oraz różnego rodzaju usług internetowych, takich jak Skype, bankowość online, zakupy przez internet.

Więcej informacji pod numerami telefonu:

695 443 925 (Ola, Wesoła)
725 291 521 (Michał, Wesoła)

692 223 857 (Ewa, Miedzeszyn)
531 078 780 (Rafał, Miedzeszyn)

Data utworzenia: 6 października 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?
19 listopada 2023

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?

Artykuł sponsorowany
302 wyświetleń

Wielu z nas, słysząc pojęcie takie jak projektant lub architekt wnętrz, zastanawia się nad tym, kim właściwie jest przeciętny przedstawiciel tego właśnie zawodu, jakie umiejętności powinien posiadać, a także jakie wymagania spełniać. Odpowiedzi na te pytania nie są takie jednoznaczne i proste, jak mogłyby wydawać się w rzeczywistości. Poszukując informacji na temat tego, czy pojęcia takie jak projektant wnętrz oraz architekt mogą być stosowane naprzemiennie, możemy napotkać się z wieloma sprzecznymi informacjami. Oficjalna terminologia zakłada, że projektant jest dokładnie tym samym co architekt wnętrz – niektórzy jednak twierdzą, że w przeciwieństwie do architekta, osoby zajmujące się stricte projektowaniem wnętrz mają zazwyczaj węższy zakres obowiązków. Aby zostać cenionym projektantem wnętrz, aktualnie nie trzeba ukończyć studiów wyższych w tym kierunku. Nie zmienia to jednak faktu, że od osób zajmujących się szeroko pojętą aranżacją wnętrz wymaga się wiedzy i  doświadczenia potwierdzonego chociażby różnego rodzaju certyfikatami.

Podłogi - poznaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać idealne modele

Podłogi - poznaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać idealne modele

Artykuł sponsorowany
109 wyświetleń

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych wnętrz. Jak o nie dbać? Czym powinny się charakteryzować?

Jak dbać i konserwować podłogi drewniane i schody drewniane? Poznaj sztuczki, które przedłużą żywotność drewna

Jak dbać i konserwować podłogi drewniane i schody drewniane? Poznaj sztuczki, które przedłużą żywotność drewna

Artykuł sponsorowany
91 wyświetleń

Drewniane podłogi i schody zapewniają odporność, komfort i piękno, oraz wnoszą do naszych domów elegancję i ciepło. Niemniej jednak, aby zachować wszystkie te właściwości, podłogi i schody drewniane wymagają konserwacji. W tym artykule dokonamy przeglądu najważniejszych porad, sprawiających, że drewno zachowa swój blask przez długi czas.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda