Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław

Południowopraski Punkt Informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy rozszerza swoją działalność. Od dziś w punkcie rusza kolejna ważna inicjatywa pomocowa – FreeShop.
Redakcja
383 wyświetleń
8 kwietnia 2022
FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław
Południowopraski Punkt Informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy rozszerza swoją działalność. Od dziś w punkcie rusza kolejna ważna inicjatywa pomocowa – FreeShop.

Przypomnijmy, że na początku marca w budynku Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 uruchomiony został Punkt informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy. Pierwotnie celem punktu było sieciowanie pomagających – tworzenie baz danych oraz łączenie osób, organizacji i instytucji gotowych do niesienia pomocy z osobami jej potrzebującymi oraz udzielanie uchodźcom fachowych informacji o dostępnej pomocy.

W czynnym od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 -16.00 punkcie uchodźcy lub osoby ich goszczące mogą dowiedzieć się, gdzie szukać pracy, uzyskać pomoc medyczną, jak załatwić sprawy urzędowe – w tym uzyskać nr PESEL, otrzymać prawo do świadczeń pieniężnych, czy zapewnić dziecku miejsce w placówce edukacyjnej.

Dodatkowo w ramach punktu uruchomiono:

• punkt zbiórki darów dla uchodźców (art. spożywcze i higieniczne);

• kursy języka polskiego;

• dyżury radców prawnych z Krajowej Izby Radców Prawnych;

• salę komputerową, w której uchodźcy mogą bezpłatnie skorzystać z komputera z klawiaturą z cyrylicą, dostępem do Internetu i drukarki.

Jednak wraz z upływem czasu i lepszym poznawaniem potrzeb, punkt informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy, dzięki współpracy z wolontariuszami (m.in. z południowopraskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga-Południe) oraz licznymi fundacjami i stowarzyszeniami społecznymi, stale rozszerza zakres swojej działalności.

Dzięki temu w punkcie ruszyła kolejna ważna inicjatywa pomocowa – FreeShop. Jest to miejsce, w którym mogą zaopatrzyć się bezpłatnie w najbardziej potrzebne im produkty: artykuły spożywcze, higieniczne, produkty niemowlęce, ubrania i obuwie (nowe i używane), nową bieliznę, a nawet karmę dla zwierząt. Wszystkie te dary pochodzą ze zbiórek publicznych organizowanych na terenie m.st. Warszawy lub od fundacji i darczyńców współpracujących z Punktem Informacyjnym.

FreeShop będzie czynny od wtorku do soboty w godz. 12.00-16.00

 

Źródło: https://pragapld.um.warszawa.pl/-/freeshop_terminalu_kultury_goclaw

Data utworzenia: 8 kwietnia 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
272 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Dzień Bez Samochodu 22 września
21 września 2023

Dzień Bez Samochodu 22 września

Redakcja
274 wyświetleń
Przypominamy, że już jutro wypada
#DzieńBezSamochodu🙂 To coroczne wydarzenie ma propagować komunikację miejską i zachęcać do korzystania z niej. Jak zawsze przez cały dzień we wszystkich pojazdach Warszawski Transport Publiczny nie będzie trzeba kasować biletów (lub kart miejskich i im podobnych).
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda