170 tys. przejechanych km
Łącznie zostało wydanych ponad 1,8 tys. kart, które trafiły zarówno do powstańców mieszkających w Warszawie, jak w Polsce i na świecie. Karty były wysyłane do wszystkich powstańców, którzy są zarejestrowani w bazie Muzeum Powstania Warszawskiego. Od listopada 2018 roku do listopada 2019 roku na realizację usługi zaplanowano 1 mln zł z budżetu miasta, a z przejazdów taksówkami skorzystało 659 powstańców, którzy przejechali łącznie 170 tys. km. Taką samą kwotę, tj. 1 mln zł, zaplanowano na okres od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku.
Aktualnie, z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, z usługi korzysta średniomiesięcznie około 200 powstańców.
W tym roku powstańcy bez limitu przejazdów mogą korzystać z usług przewozowych na uroczystości związane z 76. rocznicą Powstania Warszawskiego.
Jak zamówić przejazd
Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem infolinii WAWA Taxi tel. 22 333 44 44. Pasażer, który zamawia taksówkę musi podać numer karty w celu weryfikacji uprawnień i liczby przejazdów w miesiącu. Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam powstaniec, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia – w każdym przypadku należy podać numer karty taxi w celu weryfikacji uprawnień.
Przy składaniu zamówienia pobierany jest przez centralę numer telefonu komórkowego do pasażera, któremu wysyłana jest informacja jaki samochód będzie realizował zamówienie. W wiadomości podany jest również numer boczny taksówki.
W przypadku braku telefonu komórkowego, zamawiający powinien czekać na taksówkę o ustalonej godzinie oraz pod adresem wskazanym podczas zamawiania kursu. Kierowca po dotarciu na miejsce, będzie czekał na pasażera przez około 15 minut.
Dowóz zakupów taksówką w okresie epidemii
Powstańcy mogą również skorzystać z dowozu zakupów za pośrednictwem WAWA Taxi. Kierowcy dostarczają zakupy zamówione w konkretnym sklepie lub realizują zakupy zgodnie z przygotowaną przez Powstańca listą. Jeżeli jest to zlecenie realizacji zakupów i dostawy, to operator przyjmuje zlecenie odnotowując numer telefonu Powstańca i adres dostawy. Następnie kierowca, który podejmie zlecenie, kontaktuje się z Zamawiającym i telefonicznie przyjmuje listę zakupów do realizacji. Dalsze ustalenia odbywają się bezpośrednio pomiędzy zamawiającym a kierowcą. Płatność za kurs odbywa się analogicznie jak do tej pory. Kierowca za dowóz zakupów ściąga z karty opłatę tak jak za przejazd z pasażerem.
Rozliczenie wydatków na zakupy odbywa się gotówką lub kartą płatniczą na miejscu u Klienta. Zakupy najczęściej będą realizowane w małych (lokalnych) sklepach. Lista zakupów może dotyczyć jedynie artykułów powszechnie dostępnych.
Karta Powstańca
Uczestnicy Powstania Warszawskiego są uprawnieni do darmowego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Parkingowa Karta Powstańca wydawana jest bezpłatnie, w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120, w pokoju 10, w godz. 8.00-14.30. Telefon kontaktowy: (22) 55 89 283.
Data utworzenia: 12 sierpnia 2020
Fundacja "Rodzić po Ludzku", w oparciu o wyniki wypełnionych przez kobiety po porodzie stworzyła ranking najlepiej ocenianych szpitali położniczych oraz szpitali z oddziałami położniczymi.
Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.
Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?