170 tys. przejechanych km
Łącznie zostało wydanych ponad 1,8 tys. kart, które trafiły zarówno do powstańców mieszkających w Warszawie, jak w Polsce i na świecie. Karty były wysyłane do wszystkich powstańców, którzy są zarejestrowani w bazie Muzeum Powstania Warszawskiego. Od listopada 2018 roku do listopada 2019 roku na realizację usługi zaplanowano 1 mln zł z budżetu miasta, a z przejazdów taksówkami skorzystało 659 powstańców, którzy przejechali łącznie 170 tys. km. Taką samą kwotę, tj. 1 mln zł, zaplanowano na okres od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku.
Aktualnie, z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, z usługi korzysta średniomiesięcznie około 200 powstańców.
W tym roku powstańcy bez limitu przejazdów mogą korzystać z usług przewozowych na uroczystości związane z 76. rocznicą Powstania Warszawskiego.
Jak zamówić przejazd
Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem infolinii WAWA Taxi tel. 22 333 44 44. Pasażer, który zamawia taksówkę musi podać numer karty w celu weryfikacji uprawnień i liczby przejazdów w miesiącu. Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam powstaniec, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia – w każdym przypadku należy podać numer karty taxi w celu weryfikacji uprawnień.
Przy składaniu zamówienia pobierany jest przez centralę numer telefonu komórkowego do pasażera, któremu wysyłana jest informacja jaki samochód będzie realizował zamówienie. W wiadomości podany jest również numer boczny taksówki.
W przypadku braku telefonu komórkowego, zamawiający powinien czekać na taksówkę o ustalonej godzinie oraz pod adresem wskazanym podczas zamawiania kursu. Kierowca po dotarciu na miejsce, będzie czekał na pasażera przez około 15 minut.
Dowóz zakupów taksówką w okresie epidemii
Powstańcy mogą również skorzystać z dowozu zakupów za pośrednictwem WAWA Taxi. Kierowcy dostarczają zakupy zamówione w konkretnym sklepie lub realizują zakupy zgodnie z przygotowaną przez Powstańca listą. Jeżeli jest to zlecenie realizacji zakupów i dostawy, to operator przyjmuje zlecenie odnotowując numer telefonu Powstańca i adres dostawy. Następnie kierowca, który podejmie zlecenie, kontaktuje się z Zamawiającym i telefonicznie przyjmuje listę zakupów do realizacji. Dalsze ustalenia odbywają się bezpośrednio pomiędzy zamawiającym a kierowcą. Płatność za kurs odbywa się analogicznie jak do tej pory. Kierowca za dowóz zakupów ściąga z karty opłatę tak jak za przejazd z pasażerem.
Rozliczenie wydatków na zakupy odbywa się gotówką lub kartą płatniczą na miejscu u Klienta. Zakupy najczęściej będą realizowane w małych (lokalnych) sklepach. Lista zakupów może dotyczyć jedynie artykułów powszechnie dostępnych.
Karta Powstańca
Uczestnicy Powstania Warszawskiego są uprawnieni do darmowego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Parkingowa Karta Powstańca wydawana jest bezpłatnie, w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120, w pokoju 10, w godz. 8.00-14.30. Telefon kontaktowy: (22) 55 89 283.
Data utworzenia: 12 sierpnia 2020
Z okazji 40-lecia ZPAMiG otwarto pokaźną wystawę sztuki.
Nominacje już wybrane, pora głosować na zwycięzców! Do 21 stycznia otwarte jest głosowanie Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy.
Mieszkańcy Pragi-Północ sprzeciwiają się zamiarom Ratusza, który chce zlikwidować znajdującą się przy ulicy Jagiellońskiej aptekę.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?