Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

Żyjemy w czasach, gdy wiedza oraz umiejętności to potęga; największa motywacja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności przychodzi zaś zwłaszcza wtedy, kiedy poszukujemy pracy. Staramy się wtedy przyswoić jak najwięcej wiedzy, by zachęcić do siebie nowego pracodawcę, a także wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej. W momencie osiągnięcia wymarzonej posady oraz zadomowienia się w nowej firmie, cały zapał zazwyczaj ulatnia się w eter – tymczasem istnieje wiele możliwości, które dziś pozwalają nam stale dokształcać się w lubianych przez nas tematach. Jedną z takich opcji są szkolenia, które pozwalają się rozwijać, awansować, a nawet rozszerzać zakres obowiązków. Szkolenia mogą być również koniecznością, jeżeli pracuje się w branży, która dość szybko się zmienia. Nawet w dziedzinach, które określane są jako mało dynamiczne, nie można poprzestawać wyłącznie na własnych wiadomościach i doświadczeniach; dobrze jest co jakiś czas odświeżyć posiadaną wiedzę, odpowiednio ją usystematyzować, a tym samym dowiedzieć się czegoś więcej. Szkolenia dają ku temu doskonałą okazję.

Artykuł sponsorowany
56 wyświetleń
1 listopada 2023
Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

 

Jakie korzyści niesie branie udziału w kursach i szkoleniach?

 

Poświęcając nawet parę godzin w tygodniu, a nawet w weekendy, na szkolenie, jesteśmy w stanie zdobyć wiedzę, która pozwoli na lepsze i szybsze wypełnianie obowiązków służbowych. To właśnie tam uczestnicy mogą poznać zupełnie nowe aspekty kwestii, którymi przyszło się im zajmować, a także dowiedzieć się o zróżnicowanym zastosowaniu narzędzi, jakimi dotychczas posługiwali się w określony sposób. Dodatkowy kurs przyda się zwłaszcza w przypadku osób, które chcą zająć wyższe stanowisko czy starać się o awans. Uczestniczenie w szkoleniach nierzadko postrzegane jest przez pracodawców bardzo pozytywnie, jako chęć stałego rozwoju oraz pozostawania na bieżąco. Wiele placówek oferuje kursy oparte nie tylko na wiedzy teoretycznej, lecz również na doskonaleniu warsztatu praktycznego – przykładem jest CREATOR ze swoją ofertą, jaka obejmuje między innymi kursy projektowania wnętrz (w tym również komputerowe) oraz popularny dziś home staging. Pośrednio, dyplom ukończenia jakiegoś kierunkowego kursu jest w stanie wzmocnić pozycję na rynku. Uczestnictwo w kursach jest ważne w jeszcze jednej sytuacji – kiedy stwierdza się, że dziedzina w której do tej pory się działało już nam nie odpowiada i chcemy spróbować czegoś innego. Zmiana branży to normalny proces rozwoju; obecnie panuje w tym zakresie ogromna płynność, dzięki czemu przy odrobinie wysiłku, samozaparcia, a także umiejętności korzystania z okazji, można z powodzeniem zmienić swój zawód.

 

Każdy kolejny kurs jest w stanie poszerzyć horyzonty

 

Szkolenia nie są wyłącznie ścisłą wiedzą oraz umiejętnościami, które mogą pomóc nam wyróżnić się spośród grona współpracowników. W wielu przypadkach pozwalają one na zmianę punktu widzenia oraz zdobycia zupełnie nowych metod i narzędzi, które są w stanie przysłużyć się nam zwłaszcza w przypadku, gdy zależy nam na rozwiązaniu jakiegoś problemu, którego wcześniej nie potrafiliśmy rozwiązać. Każdy kurs jest w stanie okazać się niemałą inspiracją do ciągłego poszukiwania nowych metod i zdobywania wiedzy na konkretny temat na własną rękę. Wiele kursów organizowanych jest za pomocą ekspertów – także kontakt z innymi uczestnikami jest wartościowy, zwłaszcza dla osób stawiających pierwsze kroki w branży. Nie warto rezygnować z kursów; pomimo że jest to wysiłek i pewne poświęcenie, poszerzanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności jest czymś cennym. Wiedza oraz umiejętności stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu, a współczesny świat daje nam ogrom możliwości. Warto z nich korzystać.

 

Data utworzenia: 1 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Od czego zacząć poszukiwanie pracy bez doświadczenia w Stolicy?

Od czego zacząć poszukiwanie pracy bez doświadczenia w Stolicy?

Redakcja
254 wyświetleń
Warszawski rynek pracy przyciąga tysiące kandydatów nie tylko z kraju, ale także spoza jego granic. Dzięki olbrzymiemu zapotrzebowaniu na pracowników zatrudnienie znajdą tu zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i osoby nieposiadające większego doświadczenia. Czym warto kierować się podczas poszukiwań? Sprawdźmy!
Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik
1 listopada 2023

Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik

Artykuł sponsorowany
66 wyświetleń

Sprawny i niczym niezakłócony rozwód z małżonką tylko na papierze wygląda na czynność prostą. Z jednej strony wystarczy złożyć odpowiednie wnioski do sądu, poczekać na wyznaczenie terminu rozprawy i stawić się na niej. Z drugiej natomiast w grę wchodzi masa dodatkowych czynników, jakie sprawiają, że rozwód z małżonką może być procesem mocno skomplikowanym oraz bardzo rozciągającym się w czasie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, w którym omówimy wszystkie najpopularniejsze sporne kwestie. Dzięki temu będziesz przygotowany na niemal każdy scenariusz. Podpowiadamy również, kto i dlaczego pomoże Ci usprawnić cały proces rozwodu.

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej
1 listopada 2023

Zdjęcia pobudzające zmysły – krótko o wielkiej mocy fotografii kulinarnej

Artykuł sponsorowany
60 wyświetleń

Na pewno każdy z nas choć raz doświadczył uczucia głodu w momencie, gdy przeglądając media społecznościowe natknął się na niesamowitą fotografię hamburgera z frytkami, ciasta czekoladowego czy jeszcze parującej pizzy. Fotografia kulinarna to dziedzina fotografii, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna – powodem w dużej mierze jest zwiększona świadomość ludzi w kwestiach odpowiedniego odżywiania, chęci samodzielnego przygotowywania posiłku czy potrzebą spędzenia czasu w wyjątkowej restauracji. Każde z tych pragnień wywołuje zapotrzebowanie na dobre, apetyczne i przyciągające wzrok klienta zdjęcia. Z usług fotografa kulinarnego korzystają lokale, firmy kateringowe, dietetycy czy autorzy książek kulinarnych. Można więc wysnuć wniosek, że fotografia kulinarna znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie celem jest zachęcenie odbiorcy do wypróbowania danego produktu czy przepisu i przekonania się, czy smakuje on tak dobrze, jak wygląda.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2023 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda