Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

Żyjemy w czasach, gdy wiedza oraz umiejętności to potęga; największa motywacja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności przychodzi zaś zwłaszcza wtedy, kiedy poszukujemy pracy. Staramy się wtedy przyswoić jak najwięcej wiedzy, by zachęcić do siebie nowego pracodawcę, a także wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej. W momencie osiągnięcia wymarzonej posady oraz zadomowienia się w nowej firmie, cały zapał zazwyczaj ulatnia się w eter – tymczasem istnieje wiele możliwości, które dziś pozwalają nam stale dokształcać się w lubianych przez nas tematach. Jedną z takich opcji są szkolenia, które pozwalają się rozwijać, awansować, a nawet rozszerzać zakres obowiązków. Szkolenia mogą być również koniecznością, jeżeli pracuje się w branży, która dość szybko się zmienia. Nawet w dziedzinach, które określane są jako mało dynamiczne, nie można poprzestawać wyłącznie na własnych wiadomościach i doświadczeniach; dobrze jest co jakiś czas odświeżyć posiadaną wiedzę, odpowiednio ją usystematyzować, a tym samym dowiedzieć się czegoś więcej. Szkolenia dają ku temu doskonałą okazję.

Artykuł sponsorowany
247 wyświetleń
1 listopada 2023
Czy kursy i szkolenia są niezbędne w zdobywaniu szczebli kariery?

 

Jakie korzyści niesie branie udziału w kursach i szkoleniach?

 

Poświęcając nawet parę godzin w tygodniu, a nawet w weekendy, na szkolenie, jesteśmy w stanie zdobyć wiedzę, która pozwoli na lepsze i szybsze wypełnianie obowiązków służbowych. To właśnie tam uczestnicy mogą poznać zupełnie nowe aspekty kwestii, którymi przyszło się im zajmować, a także dowiedzieć się o zróżnicowanym zastosowaniu narzędzi, jakimi dotychczas posługiwali się w określony sposób. Dodatkowy kurs przyda się zwłaszcza w przypadku osób, które chcą zająć wyższe stanowisko czy starać się o awans. Uczestniczenie w szkoleniach nierzadko postrzegane jest przez pracodawców bardzo pozytywnie, jako chęć stałego rozwoju oraz pozostawania na bieżąco. Wiele placówek oferuje kursy oparte nie tylko na wiedzy teoretycznej, lecz również na doskonaleniu warsztatu praktycznego – przykładem jest CREATOR ze swoją ofertą, jaka obejmuje między innymi kursy projektowania wnętrz (w tym również komputerowe) oraz popularny dziś home staging. Pośrednio, dyplom ukończenia jakiegoś kierunkowego kursu jest w stanie wzmocnić pozycję na rynku. Uczestnictwo w kursach jest ważne w jeszcze jednej sytuacji – kiedy stwierdza się, że dziedzina w której do tej pory się działało już nam nie odpowiada i chcemy spróbować czegoś innego. Zmiana branży to normalny proces rozwoju; obecnie panuje w tym zakresie ogromna płynność, dzięki czemu przy odrobinie wysiłku, samozaparcia, a także umiejętności korzystania z okazji, można z powodzeniem zmienić swój zawód.

 

Każdy kolejny kurs jest w stanie poszerzyć horyzonty

 

Szkolenia nie są wyłącznie ścisłą wiedzą oraz umiejętnościami, które mogą pomóc nam wyróżnić się spośród grona współpracowników. W wielu przypadkach pozwalają one na zmianę punktu widzenia oraz zdobycia zupełnie nowych metod i narzędzi, które są w stanie przysłużyć się nam zwłaszcza w przypadku, gdy zależy nam na rozwiązaniu jakiegoś problemu, którego wcześniej nie potrafiliśmy rozwiązać. Każdy kurs jest w stanie okazać się niemałą inspiracją do ciągłego poszukiwania nowych metod i zdobywania wiedzy na konkretny temat na własną rękę. Wiele kursów organizowanych jest za pomocą ekspertów – także kontakt z innymi uczestnikami jest wartościowy, zwłaszcza dla osób stawiających pierwsze kroki w branży. Nie warto rezygnować z kursów; pomimo że jest to wysiłek i pewne poświęcenie, poszerzanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności jest czymś cennym. Wiedza oraz umiejętności stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu, a współczesny świat daje nam ogrom możliwości. Warto z nich korzystać.

 

Data utworzenia: 1 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?
19 listopada 2023

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?

Artykuł sponsorowany
189 wyświetleń

Wielu z nas, słysząc pojęcie takie jak projektant lub architekt wnętrz, zastanawia się nad tym, kim właściwie jest przeciętny przedstawiciel tego właśnie zawodu, jakie umiejętności powinien posiadać, a także jakie wymagania spełniać. Odpowiedzi na te pytania nie są takie jednoznaczne i proste, jak mogłyby wydawać się w rzeczywistości. Poszukując informacji na temat tego, czy pojęcia takie jak projektant wnętrz oraz architekt mogą być stosowane naprzemiennie, możemy napotkać się z wieloma sprzecznymi informacjami. Oficjalna terminologia zakłada, że projektant jest dokładnie tym samym co architekt wnętrz – niektórzy jednak twierdzą, że w przeciwieństwie do architekta, osoby zajmujące się stricte projektowaniem wnętrz mają zazwyczaj węższy zakres obowiązków. Aby zostać cenionym projektantem wnętrz, aktualnie nie trzeba ukończyć studiów wyższych w tym kierunku. Nie zmienia to jednak faktu, że od osób zajmujących się szeroko pojętą aranżacją wnętrz wymaga się wiedzy i  doświadczenia potwierdzonego chociażby różnego rodzaju certyfikatami.

Od czego zacząć poszukiwanie pracy bez doświadczenia w Stolicy?

Od czego zacząć poszukiwanie pracy bez doświadczenia w Stolicy?

Redakcja
338 wyświetleń
Warszawski rynek pracy przyciąga tysiące kandydatów nie tylko z kraju, ale także spoza jego granic. Dzięki olbrzymiemu zapotrzebowaniu na pracowników zatrudnienie znajdą tu zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i osoby nieposiadające większego doświadczenia. Czym warto kierować się podczas poszukiwań? Sprawdźmy!
Przez etykietę do serca Klienta. Zobacz jak podnieść sprzedaż swoich produktów
19 listopada 2023

Przez etykietę do serca Klienta. Zobacz jak podnieść sprzedaż swoich produktów

Artykuł sponsorowany
187 wyświetleń

Możesz posiadać nawet najwyższej klasy produkt w konkurencyjnej cenie. Możesz nawet oferować swoim Klientom rozwiązania, które pozytywnie wpływają na ich codzienne funkcjonowanie. Jednak to na nic, jeżeli Twoje wyroby nie posiadają odpowiedniego oznaczenia w formie etykiet. Powinny być one charakterystyczne, estetyczne i przyciągające uwagę. Tak, żeby potencjalny Klient bez mrugnięcia okiem chciał kupić dostarczane przez Ciebie produkty. Zastanawiasz się jak w taki sposób możesz zwiększyć swoją sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury. Zwłaszcza przedsiębiorców!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda