Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro

Do warszawskich szkół zawitała akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro.
Redakcja
348 wyświetleń
11 kwietnia 2022
Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro
Do warszawskich szkół zawitała akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro.

W dzielnicy Praga-Południe jest już 1318 (stan na 1.04.2022r.) ukraińskich dzieci w placówkach oświatowych, które wraz z mamami, babciami musiały uciekać przed wojną. 337 dzieci jest w przedszkolach, 866 w szkołach podstawowych, 61 w liceach i 54 w zespołach szkół.

Dzięki akcji Rucksack zorganizowanej przez siostry: Katarzynę Kalicką-Lots i Aleksandrę Kalicką-Kozik już 182 ukraińskich dzieci uczęszczających do szkół na Pradze-Południe otrzymało piękne wyprawki szkolne. W skład wyprawek wchodzą m.in. piórniki, długopisy, flamastry, kredki, ołówki, zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, napoje i przekąski. Akcja jest realizowana dzięki zbiórce, która odbywa się na stronie. W przyszłym tygodniu wyprawki szkolne trafią do kolejnych dzieci w szkołach.

Dzieci z Ukrainy wchodzą w Polsce w nowe dla nich środowisko po tym jak ich rodziny podjęły bardzo trudne decyzje opuszczenia swoich domów celem ochrony swojego życia. Większość rodzin została podzielona, bo przed wojną uciekają głównie same kobiety z dziećmi. Ukraińskie dzieci są w ogromnym stresie, straciły swoje domy, są w nowym miejscu i w polskich szkołach, w zupełnie nowym dla nich środowisku. Dlatego tak bardzo ważne jest zaopiekowanie się nimi i dostarczanie małych, a jakże ważnych radości, jak  wyprawki szkolne. Niezwykle ważne są dla nas uśmiech i radość dzieci na widok nowych wyprawek szkolnych.

Akcja #Rucksack trwa dalej i kolejne dzieci mają szansę na wspaniałą niespodziankę. Organizatorki zapowiadają wsparcie ukraińskich dzieci również w kolejnych dzielnicach.

W przyszłym tygodniu do ukraińskich dzieci uczących się w dzielnicy Praga-Południe trafi kolejne 150 sztuk wyprawek szkolnych pochodzących z akcji Rucksack oraz z darów od mieszkańców Warszawy. W imieniu Zarządu dzielnicy Praga-Południe dziękujemy za wspaniałą pomoc.  

 

Źródło: https://pragapld.um.warszawa.pl/-/akcja_rucksack2022

Data utworzenia: 11 kwietnia 2022

zobacz również

Czytaj więcej

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej
26 września 2023

Od jutra remont ul. Długiej w Wesołej

Redakcja
239 wyświetleń
Jutro o godzinie 8 rano rozpocznie się remont wesołowskiej ul. Długiej. W związku z tym od jutra odcinek między ulicami Przejazdową i Piękną zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz wjazdu w Długą nie będzie dotyczył osób dojeżdżających do posesji. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Piękną, Wspólną i Przejazdową. Prace zakończą się na początku grudnia.
Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!
22 września 2023

Uwaga na fałszywe wezwania/mandaty!

Redakcja
272 wyświetleń
Straż Miejska w Warszawie ostrzega: uwaga na fałszywe wezwania! Według zgłoszeń mieszkańców oszuści w stolicy wkładają za wycieraczki samochodów podrobione wezwania do zapłaty.
Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne
19 września 2023

Kanalizacja i wodociągi w Wawrze - nowe inwestycje, problemy wciąż aktualne

Redakcja
212 wyświetleń
Mieszkanki i mieszkańcy Wawra od lat czekają na budowę kanalizacji w dzielnicy. Mimo wielu inwestycji (i zapewne jeszcze większej ilości obietnic) w dzielnicy wciąż brakuje potrzebnej infrastruktury.

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda