Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Zimowe wspomnienie Mieszko Cynka

Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiego minigolfisty jest coroczny turniej Memoriał Mieszka w Kwidzynie. Tekst Moniki Szczepańskiej.

Monika Szczepańska
260 wyświetleń
Sport
19 marca 2024
Zimowe wspomnienie Mieszko Cynka

Mieszko, który odszedł w wieku 24 lat, był nie tylko graczem minigolfa, ale także niezwykle sympatycznym i lubianym kolegą. Dlatego co roku odbywają się zawody, aby uczcić Jego pamięć sportową rywalizacją, w której brał czynny udział promując jednocześnie minigolf.  

Tegoroczna IV edycja turnieju odbyła się 17 marca 2024 roku z udziałem reprezentacji Minigolf Club Mazovia. Wspominki i dobra zabawa towarzyszyły rozgrywkom. Emocje rozgrzewały graczy i mimo temperatury bliskiej zeru humory dopisywały. W turnieju zwyciężył Dawid Rębisz z Minigolf Club Kwidzyn, który udowodnił swoje umiejętności i determinację w grze pokonując po dogrywce Kamila Jurkiewicza. Podczas sobotnich zawodów zadebiutował ośmioletni zawodnik z Warszawy Kuba Zieliński, który otrzymał pamiątkową nagrodę.  

Dla wszystkich uczestników IV Memoriał Mieszko Cynka liczyła się nie tylko walka o zwycięstwo, ale przede wszystkim chęć uczczenia pamięci zmarłego gracza. Wydarzenie to pokazało, jak wielką siłę ma sport w jednoczeniu ludzi i uczczeniu ważnych dla nich osób.  

Minigolf Club Mazovia planuje kontynuować tradycję uczestnictwa w memoriale Mieszko Cynka w Kwidzynie, dbając o pamięć o nim i promując minigolf wśród społeczności lokalnej. Mam nadzieję, że kolejne edycje turnieju będą równie emocjonujące i zachęcą jeszcze większą liczbę ludzi do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. 

Data utworzenia: 19 marca 2024

zobacz również

Czytaj więcej

Medale dla KT Break na Mistrzostwach Polski
Sport
5 lutego 2024

Medale dla KT Break na Mistrzostwach Polski

Magda Szmyd
455 wyświetleń

Zawodnicy Klubu Tenisowego Break zdobyli trofea w grze podwójnej w Halowych Mistrzostwach Polski. Gratulacje!

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli
Sport
30 stycznia 2024

MUKS Victor z Wesołej mistrzem Polski w szabli

Redakcja
518 wyświetleń

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Victor z Wesołej zdobył 1. miejsce w turnieju drużynowym mężczyzn na Mistrzowstwach Polski juniorów w Olsztynie. Serdeczne gratulacje!

Olimpijskie Mikołajki w Klubie Tenisowym Break
Sport
12 grudnia 2023

Olimpijskie Mikołajki w Klubie Tenisowym Break

Magda Szmyd
538 wyświetleń

99 dzieci wzięło udział w tegorocznych Breakołajkach! Tyle karnetów z wynikami konkurencji sprawnościowych wylądowało w pudle, z którego śnieżynka Ola losowała szczęśliwców, którzy wygrywali mega nagrody w loterii! 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda