Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik

Sprawny i niczym niezakłócony rozwód z małżonką tylko na papierze wygląda na czynność prostą. Z jednej strony wystarczy złożyć odpowiednie wnioski do sądu, poczekać na wyznaczenie terminu rozprawy i stawić się na niej. Z drugiej natomiast w grę wchodzi masa dodatkowych czynników, jakie sprawiają, że rozwód z małżonką może być procesem mocno skomplikowanym oraz bardzo rozciągającym się w czasie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, w którym omówimy wszystkie najpopularniejsze sporne kwestie. Dzięki temu będziesz przygotowany na niemal każdy scenariusz. Podpowiadamy również, kto i dlaczego pomoże Ci usprawnić cały proces rozwodu.

Artykuł sponsorowany
207 wyświetleń
1 listopada 2023
Chcesz się rozwieść z żoną? W pierwszej kolejności przeczytaj nasz poradnik

Samodzielny rozwód czy pomoc doświadczonego adwokata? Odpowiadamy!

 

Tak na dobrą sprawę, zanim dojdzie do sądowego spotkania małżonków, powinni oni już wcześniej ustalić priorytetowe kwestie, jakie w późniejszym czasie mogą wpłynąć na przedłużenie rozwodu. W praktyce za najbardziej sporne sytuacje uznaje się orzeczenie o winie, podziały majątków czy też wyznaczenie sprawowania opieki nad dzieckiem. Jeżeli do tego typu tematów podejdzie sam sąd, możesz być pewnym dodatkowych rozpraw oraz kolejnych słownych bądź papierowych starć ze stroną przeciwną. Dodatkowo, sąd w takim przypadku może wydać werdykt na Twoją niekorzyść, dlatego warto od początku wziąć sprawy w swoje ręce. Jeszcze przed złożeniem dokumentów zalecamy Ci kontakt z polecaną kancelarią rozwodową. Wchodząc na stronę rozwodznia.pl, w ułamku chwili zobaczysz, jak ważnym elementem prawnego zakończenia małżeństwa okazuje się być doświadczony prawnik. Kancelaria Adwokacka Chojka dysponuje nie tylko długim stażem, ale również wiedzą niezbędną do błyskawicznego i pozytywnego prowadzenia rozpraw rozwodowych. To właśnie prawnik podpowie Ci, jakie konsekwencje niesie za sobą orzeczenie o winie i czy jest ono niezbędne w Twojej sprawie. Specjalista zwróci także uwagę na możliwość stworzenia umowy ugodowej w zakresie podziału majątku czy rozdysponowania opieki nad dzieckiem. To elementy, o jakich możesz nie wiedzieć, jeżeli zdecydujesz się na samodzielne podejście do rozwodu.

 

Zadbaj o to, aby być profesjonalnie przygotowanym do sprawy rozwodowej

 

Niezależnie od rodzaju rozwodu oraz czynników wymienionych w poprzedniej części naszego poradnika, po Twojej stronie musi być wszystko dopięte na ostatni guzik. Każdy wniosek, każdy materiał dowodowy powinien spełniać aktualne standardy sądownictwa rozwodowego. Inaczej stosunkowo łatwo wpadniesz w jedną z wielu pułapek, jakie czekają na Ciebie podczas tego typu spraw. I tutaj znowu przydatna będzie wcześniej wspomniana Kancelaria Adwokacka, która jest doświadczona w rozwodach. Zamiast głowić się nad poprawnością wykonywanych ruchów, warto oddać te sprawy w ręce wykwalifikowanych ekspertów, doskonale znających realia branży. Nic nie jest w stanie przecież zastąpić zdobywanej przez lata wiedzy. Dobry adwokat to swego rodzaju łącznik pomiędzy Tobą, żoną oraz sądem, czyli miejscem, gdzie dojdzie do prawnego zakończenia związku małżeńskiego. Taka kancelaria to olbrzymi komfort profesjonalnego wsparcia na każdym etapie procesu. Dzięki ekspertom przejdziesz przez rozwód bez większego szwanku.

 

Data utworzenia: 1 listopada 2023

zobacz również

Czytaj więcej

Na czym polega postępowanie karne?
16 października 2023

Na czym polega postępowanie karne?

Redakcja
270 wyświetleń

Postępowanie karne stanowi procedurę, której głównym celem jest wykrycie i postawienie przed sądem sprawcy przestępstwa, celem jego osądzenia oraz wydania adekwatnego wyroku. Postępowanie rozpoczyna się od zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu danego przestępstwa lub z chwilą powzięcia przez nie informacji o popełnieniu danego przestępstwa w inny sposób. Postępowanie karne stanowi więc zbiór działań oraz decyzji przemyślanych i zaplanowanych, złożonych z konkretnych etapów: postępowania przygotowawczego, sądowego oraz karnego wykonawczego. Czego można się po nich spodziewać?

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?
19 listopada 2023

Kim tak naprawdę jest projektant wnętrz?

Artykuł sponsorowany
189 wyświetleń

Wielu z nas, słysząc pojęcie takie jak projektant lub architekt wnętrz, zastanawia się nad tym, kim właściwie jest przeciętny przedstawiciel tego właśnie zawodu, jakie umiejętności powinien posiadać, a także jakie wymagania spełniać. Odpowiedzi na te pytania nie są takie jednoznaczne i proste, jak mogłyby wydawać się w rzeczywistości. Poszukując informacji na temat tego, czy pojęcia takie jak projektant wnętrz oraz architekt mogą być stosowane naprzemiennie, możemy napotkać się z wieloma sprzecznymi informacjami. Oficjalna terminologia zakłada, że projektant jest dokładnie tym samym co architekt wnętrz – niektórzy jednak twierdzą, że w przeciwieństwie do architekta, osoby zajmujące się stricte projektowaniem wnętrz mają zazwyczaj węższy zakres obowiązków. Aby zostać cenionym projektantem wnętrz, aktualnie nie trzeba ukończyć studiów wyższych w tym kierunku. Nie zmienia to jednak faktu, że od osób zajmujących się szeroko pojętą aranżacją wnętrz wymaga się wiedzy i  doświadczenia potwierdzonego chociażby różnego rodzaju certyfikatami.

Przez etykietę do serca Klienta. Zobacz jak podnieść sprzedaż swoich produktów
19 listopada 2023

Przez etykietę do serca Klienta. Zobacz jak podnieść sprzedaż swoich produktów

Artykuł sponsorowany
187 wyświetleń

Możesz posiadać nawet najwyższej klasy produkt w konkurencyjnej cenie. Możesz nawet oferować swoim Klientom rozwiązania, które pozytywnie wpływają na ich codzienne funkcjonowanie. Jednak to na nic, jeżeli Twoje wyroby nie posiadają odpowiedniego oznaczenia w formie etykiet. Powinny być one charakterystyczne, estetyczne i przyciągające uwagę. Tak, żeby potencjalny Klient bez mrugnięcia okiem chciał kupić dostarczane przez Ciebie produkty. Zastanawiasz się jak w taki sposób możesz zwiększyć swoją sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury. Zwłaszcza przedsiębiorców!

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2024 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda