Dla przypomnienia losów uczestników dramatycznej obrony magazynu broni Grupy „Radość” z Oddziału Dyspozycyjnego „Skryty” Kedywu Warszawskiego Armii Krajowej zorganizowany zostanie już VII wieczór Pamiątkowo-Patriotyczny. Treścią spotkania będzie opowieść o przebiegu tego wydarzenia i jej uczestnikach – mieszkańców Radości, żołnierzy Armii Krajowej oraz Apel Poległych upamiętniający wszystkich żolnierzy Podziemia Niepodległościowego z Radości i okolic.
Uroczystość odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2024 r. o godzinie 18.00. Spotykamy się przy tymczasowej tablicy pamiątkowej, koło skrzyżowania ul. Herbacianej i Rozszerzonej w Radości (na południe od ul. Izbickiej i na przedłużeniu ul. Żeglarskiej). Spotkanie odbędzie się w miejscu walki, stoczonej przez żołnierzy AK z okupacyjną, niemiecką, Policją Bezpieczeństwa SD (Sicherheitdienst) z Dystryktu Warszawskiego.
Organizatorzy – Ochotnicza Straż Pożarna z Radości oraz Inicjatywa Bajonna-Falenica-Polonia razem z grupą działaczy społecznych zapraszają Wszystkich, chcących poznać historię Naszej okolicy i uczcić Naszych Bohaterów. Weźmy z sobą białe i czerwone znicze, aby ułożyć z nich znak Polski Walczącej!
Data wydarzenia: 27 sty, 2024, 18:00
Miejsce wydarzenia: Skrzyżowanie ul. Herbacianej i Rozszerzonej
WCK Filia Radość zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Aktywni w Radości. Wiosna nad Czarnym Stawem, warsztaty z biologiem i obserwacją wiosny w mikro i makro skali, możliwość oglądania przez lupę i pod mikroskopem: liści, kwiatów leśnych i roślin, oraz tworzenie wiosennych zielników. Wstęp wolny!
Zapraszamy na Karnawałową międzypokoleniową potańcówkę na ostatki. Radość tańca w Radości. Wodzirejka: Izi Skorupka, wstęp wolny / wejściówki do pobrania online.
Saska Kępa to dawna wieś na wyspie, kiedyś wcześniej kępą Wilczą, potem kępą Olenderską (nie holenderską!). Pozostałość osadnictwa z tych czasów można do dziś oglądać w postaci drewnianego domu na terpie - sztucznie usypanym wzgórku. Późniejsze czasy to miejsce majówek w czasach saskich oraz w okresie zaborów, miejsce znane z plenerowych knajp, w których nie zawsze imprezy odbywały się comme il faut. Zaś od lat dwudziestych to inteligencka i snobistyczna dzielnica, ale też miasto w mieście, pulsujące własnym rytmem. Oprowadza Jarek Spacerolog Praski. Spacer potrwa ok. 2 godzin. Wstęp wolny!
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?