Grupa społeczników z Radości, Falenicy i Miedzeszyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radości zapraszają na kolejne spotkanie w 81 rocznicę walki, stoczonej w obronie składu broni Oddziału Armii Krajowej Grupy Radość. Starcie to miało miejsce w styczniu 1944 roku.
Wieczór pamiątkowo-historyczny - już IX z kolei - odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2025 r. o godzinie 18.00 we wschodniej części Radości, przy skrzyżowaniu ulic Herbacianej i Rozszerzonej.
Jako mieszkańcy Naszego osiedla z ponad 100-letnią historią powinniśmy zważać na to, aby wydarzenia, które jeszcze pamiętamy, dzięki naszym słowom i czynom nie zostały zapomniane i by mogły być przekazane następnym pokoleniom jako przykład i przestroga. Nie mogą one - jako część społeczności Radości zostać pod żadnym pozorem zapomniane.
Organizatorzy spotkania - Inicjatorzy społeczni, oraz OSP Radość serdecznie zapraszają!
Tekst: Piotr Bayonne. Patronat medialny: Wiadomości Sąsiedzkie oraz Kwartalnik Wyklęci.
Data wydarzenia: 25 sty, 2025, 18:00
Miejsce wydarzenia: Skrzyżowanie ul. Herbacianej i Rozszerzonej
Podczas spaceru dowiemy się m.in. dlaczego Saską Kępę nazywano Holandią, kto wiercił partyjniakom dziurę w brzuchu, gdzie była furtka ku wolności, kto pił z mistrzem Picasso czy jak najlepiej sfotografować rybę.
Spacer poprowadzi Kasia - licencjonowana przewodniczka warszawska i blogerka
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Źródło: Facebook
WCK Filia Radość zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Aktywni w Radości. Wiosna nad Czarnym Stawem, warsztaty z biologiem i obserwacją wiosny w mikro i makro skali, możliwość oglądania przez lupę i pod mikroskopem: liści, kwiatów leśnych i roślin, oraz tworzenie wiosennych zielników. Wstęp wolny!
Dla przypomnienia losów uczestników dramatycznej obrony magazynu broni Grupy „Radość” z Oddziału Dyspozycyjnego „Skryty” Kedywu Warszawskiego Armii Krajowej zorganizowany zostanie już VII wieczór Pamiątkowo-Patriotyczny. Treścią spotkania będzie opowieść o przebiegu tego wydarzenia i jej uczestnikach – mieszkańców Radości, żołnierzy Armii Krajowej oraz Apel Poległych upamiętniający wszystkich żolnierzy Podziemia Niepodległościowego z Radości i okolic.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?