Info o gazecie

Reklama i ogłoszenia

Kontakt

Twórz z nami

Święto Niepodległości w Wesołej

Jak co roku w Wesołej odbędą się dzielnicwe obchody Święta Niepodległości. Spotkamy się o 12:00 w lesie przy ul. Brata Alberta.

Redakcja
317 wyświetleń
Historia
11 lis, 2023
12:00
Święto Niepodległości w Wesołej

W tym roku mija 105 lat od odzyskania niepodległości w 1918 roku. Jak co roku będziemy świętować to wydarzenie w Wesołej. Spotkamy się o godz. 12:00 przy Pomniku Polskiej Organizacji Wojskowej w lesie na przedłużeniu ul. Brata Alberta.

Po części oficjalnej uroczystości, na terenie Szkoły Podstawowej nr 172 przy ul. Brata Alberta 46 zaplanowano piknik patriotyczny z koncertem pieśni niepodległościowych. Będą też animacje, warsztaty, herbata i oczywiście grochówka.

 

Data wydarzenia: 11 lis, 2023, 12:00

Czytaj więcej

Spotkanie autorsko-podróżnicze z Markiem Łasiszem
Edukacja
15 maj, 2025
19:00

Spotkanie autorsko-podróżnicze z Markiem Łasiszem

Biblioteka Główna Wesoła
320 wyświetleń

Spotkanie autorskie połączy prelekcję podróżniczą autora oraz premierę książki: "Wikingowie w Ameryce. Wyprawa śladami Leifa Erikssona. Islandia, Grenlandia, Kanada". Marek Łasisz ukończył z wyróżnieniem archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował na wykopaliskach archeologicznych w Polsce i w Ameryce Południowej. Jest autorem książki "Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata" oraz powieści przygodowych z cyklu "Dom wilka". 

Obowiązują darmowe wejściówki: https://app.evenea.pl/event/902145-13/

Źródło: Biblioteka Główna w Wesołej

IX Marsz Śladami Powstańców Styczniowych
Historia
25 sty, 2025
14:30

IX Marsz Śladami Powstańców Styczniowych

Wawerskie Centrum Kultury Filia Aleksandrów
274 wyświetleń

Wawerskie Centrum Kultury Filia Aleksandrów i Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae zapraszają na IX Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 roku. Program:

14.30 - zbiórka i rejestracja uczestników marszu, zapoznanie z regulaminiem

15.00 - 16.30 - przemarsz do mogiły powstańczej na Zagórzu. Przejdziemy spacerowym tempem, dopasowanym do uczestników.

16.30 - uroczystości przy mogile

Po powrocie do Filii Aleksandrów na uczestników czekać będzie ciepła herbata i diorama. Wstęp wolny!

Źródło: WCK

Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego w Wesołej
Historia
01 sie, 2024

Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego w Wesołej

308 wyświetleń

Jak co roku Wesoła chce uczcić pamięć tych istotnych w historii Warszawy wydarzeń. 

Newsletter

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?

© 2011 - 2025 Wiadomości Sąsiedzkie. All rights reserved.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda