Podczas spaceru dowiemy się m.in. dlaczego Saską Kępę nazywano Holandią, kto wiercił partyjniakom dziurę w brzuchu, kto ma pomnik w Genewie, kto pił z mistrzem Picasso oraz co zrobiono w nocy na Zakopiańskiej.
Start: 11.01 (sobota), godz. 12, ul. Francuska 49 (przy Rondzie Waszyngtona)
Zakończenie: Zwycięzców 7/9 (LO im Bolesława Prusa).
Spacer poprowadzi KASIA - blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska. Tel. 505 023 782. Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Data wydarzenia: 11 sty, 2025, 12:00
Miejsce wydarzenia: ul. Francuska 49
Podczas spaceru dowiemy się m.in. dlaczego Saską Kępę nazywano Holandią, kto wiercił partyjniakom dziurę w brzuchu, gdzie była furtka ku wolności, kto pił z mistrzem Picasso czy jak najlepiej sfotografować rybę.
Spacer poprowadzi Kasia - licencjonowana przewodniczka warszawska i blogerka
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Źródło: Facebook
Saska Kępa to dawna wieś na wyspie, kiedyś wcześniej kępą Wilczą, potem kępą Olenderską (nie holenderską!). Pozostałość osadnictwa z tych czasów można do dziś oglądać w postaci drewnianego domu na terpie - sztucznie usypanym wzgórku. Późniejsze czasy to miejsce majówek w czasach saskich oraz w okresie zaborów, miejsce znane z plenerowych knajp, w których nie zawsze imprezy odbywały się comme il faut. Zaś od lat dwudziestych to inteligencka i snobistyczna dzielnica, ale też miasto w mieście, pulsujące własnym rytmem. Oprowadza Jarek Spacerolog Praski. Spacer potrwa ok. 2 godzin. Wstęp wolny!
Historia i tajemnice zawodu kata to podróż w przeszłość, podczas której odkryjemy historię jednego z najbardziej tajemniczych zawodów w dziejach. Dowiemy się, kim byli kaci, jakie mieli obowiązki oraz jak zmieniało się ich postrzeganie na przestrzeni wieków. Po wykładzie można wziąć udział w warsztatach kaletniczych, na których uczestnicy wykonają kaletki ze skóry. Prowadzi Leszek Tarwacki.
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy telefonicznie (226126385) lub mailowo (aleksandrow@wck-wawer.pl).
Źródło: WCK Aleksandrów
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?