W sobotę odbędzie się historyczna wycieczka po Szmulowiźnie.
Warszawska Praga jest niezwykle bogata w historię, a Spacerolog Praski wam jej część pokaże! W sobotę 24 lutego (godzina 11), z ulicy Kawęczyńskiego wyruszy edukacyjna wycieczka po północnej części dzielnicy.
W planie spaceru jest zwiedzanie najstarszego na Pradze Muzeum Chleba oraz poznanie ciekawszych lokacji zapisanych w przeszłości i teraźniejszości industrialnej Szmulowizny. Przystanki będą w miejscach produkcji pierwszego polskiego silnika lotniczego, magazynków pistoletów maszynowych, święconek wielkanocnych dla lalek czy też drewnianych obudów do pierwszych polskich telewizorów. Opowiadane będą fascynujące praskie historie, a wycieczka zakończy sie przy Placu Konesera, gdzie w przeszłości mieściła się wielka fabryka wódki.
Początek trasy: ul. Kawęczyńska 41 (naprzeciw wylotu ul. Wojnickiej, przystanek "Wojnicka" tramwajów nr 7 i 73)
Koniec trasy: koło Konesera/Monopolu Spirytusowego przy Ząbkowskiej
Czas trwania: blisko 3 godzin
Cena: brak, chociaż warto rozważyć napiwek dla przewodnika
Data wydarzenia: 24 lut, 2024, 11:00
Miejsce wydarzenia: ul. Kawęczyńska 41 (naprzeciw wylotu ul. Wojnickiej, przystanek "Wojnicka" tramwajów nr 7 i 73)
Saska Kępa to dawna wieś na wyspie, kiedyś wcześniej kępą Wilczą, potem kępą Olenderską (nie holenderską!). Pozostałość osadnictwa z tych czasów można do dziś oglądać w postaci drewnianego domu na terpie - sztucznie usypanym wzgórku. Późniejsze czasy to miejsce majówek w czasach saskich oraz w okresie zaborów, miejsce znane z plenerowych knajp, w których nie zawsze imprezy odbywały się comme il faut. Zaś od lat dwudziestych to inteligencka i snobistyczna dzielnica, ale też miasto w mieście, pulsujące własnym rytmem. Oprowadza Jarek Spacerolog Praski. Spacer potrwa ok. 2 godzin. Wstęp wolny!
Paweł Pańta to polski kontrabasista i basista, wykonujący muzykę jazzową i poważną. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?