Zespół String Connection wywodzi się z poznańskiej studenckiej grupy Warsztat. SC wyróżniało się nietypowymi zestawieniami brzmieniowymi, dopracowanymi kompozycjami Krzesimira Dębskiego, będącymi podstawą do dalszych improwizacji, a przede wszystkim żywiołowością, energią i dużym poczuciem humoru. Członkowie zespołu traktowali grę jak czystą rozrywkę, nie silili się na "wielką sztukę", dlatego też trafili do szerokiego grona odbiorców. Stali się czołowymi przedstawicielami nurtu „young power”, a na ich styl krytycy używali niekiedy określeń yuppie-jazz, by podkreślić specyficzną „euforyczność”.
Podczas występów muzycy pozwalali sobie na pełną swobodę (np. granie do góry nogami leżąc na scenie), a lider zajmował się wręcz kabaretowym „wodzirejstwem”. (Warto napomknąć, że Krzesimir Dębski jako nastolatek występował z poznańskich kabaretach, a po studiach pracował jako akompaniator w słynnym kabarecie Tey. Miał więc sporą styczność z tego rodzaju występami, co z pewnością odbiło się echem na jego kontakcie z publicznością.)
String Connection wywarło duży wpływ na muzykę jazzową lat osiemdziesiątych. Muzyka ta wcale się nie zestarzała, o czym świadczyć mogą pełne sale podczas bieżących koncertów S.C.
Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Olejniczak, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Krzysztof Przybyłowicz.
Zapraszamy na koncert zespołu, który odbędzie się na scenie plenerowej WCK filia Falenica przy ul. Walcowniczej 2 (Kulturoteka) 24 lipca (sobota) o godz. 19:00
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Występ odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm sanitarn
Data wydarzenia: 24 lip, 2021
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy i Michał Fogg Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga zapraszają na koncert plenerowy Piosenki na barykadzie 1944.
Prawdziwy rebeliant na polskiej scenie muzycznej. Od ponad czterech dekad pozostaje niezależnym artystą, żyjącym z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie przeszkodziło mu to stać się bacznym obserwatorem codzienności, zarażać nas cudowną ironią, nie tracąc przy tym powagi, a jednocześnie bawiąc się z nami słowem i formą. Wstęp wolny! Wymagane są wejściowki dostępne online i w kasie WCK: https://biletyna.pl/koncert/LECH-JANERKA-Gipsowy-odlew-falsyfikatu-i-inne/Warszawa
W najbliższą niedzielę, w Stacji Muzeum w Warszawie, w godzinach 10:00 – 16:00 będzie okazja do wielkiego świętowania z okazji Dnia Kolejarza.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?