Zespół String Connection wywodzi się z poznańskiej studenckiej grupy Warsztat. SC wyróżniało się nietypowymi zestawieniami brzmieniowymi, dopracowanymi kompozycjami Krzesimira Dębskiego, będącymi podstawą do dalszych improwizacji, a przede wszystkim żywiołowością, energią i dużym poczuciem humoru. Członkowie zespołu traktowali grę jak czystą rozrywkę, nie silili się na "wielką sztukę", dlatego też trafili do szerokiego grona odbiorców. Stali się czołowymi przedstawicielami nurtu „young power”, a na ich styl krytycy używali niekiedy określeń yuppie-jazz, by podkreślić specyficzną „euforyczność”.
Podczas występów muzycy pozwalali sobie na pełną swobodę (np. granie do góry nogami leżąc na scenie), a lider zajmował się wręcz kabaretowym „wodzirejstwem”. (Warto napomknąć, że Krzesimir Dębski jako nastolatek występował z poznańskich kabaretach, a po studiach pracował jako akompaniator w słynnym kabarecie Tey. Miał więc sporą styczność z tego rodzaju występami, co z pewnością odbiło się echem na jego kontakcie z publicznością.)
String Connection wywarło duży wpływ na muzykę jazzową lat osiemdziesiątych. Muzyka ta wcale się nie zestarzała, o czym świadczyć mogą pełne sale podczas bieżących koncertów S.C.
Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Olejniczak, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Krzysztof Przybyłowicz.
Zapraszamy na koncert zespołu, który odbędzie się na scenie plenerowej WCK filia Falenica przy ul. Walcowniczej 2 (Kulturoteka) 24 lipca (sobota) o godz. 19:00
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Występ odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm sanitarn
Data wydarzenia: 24 lip, 2021
PROM Kultury zaprasza na muzyczne spotkanie dla fanów baroku (i nie tylko!). O muzyce, artystycznych pasjach i planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk. Zagrają i zaśpiewają Jan Jakub Manowid – śpiewak operowy, kontratenor oraz Krzysztof Garstka – klawesynista. Wstęp wolny!
Spotkanie autorskie połączy prelekcję podróżniczą autora oraz premierę książki: "Wikingowie w Ameryce. Wyprawa śladami Leifa Erikssona. Islandia, Grenlandia, Kanada". Marek Łasisz ukończył z wyróżnieniem archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował na wykopaliskach archeologicznych w Polsce i w Ameryce Południowej. Jest autorem książki "Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata" oraz powieści przygodowych z cyklu "Dom wilka".
Obowiązują darmowe wejściówki: https://app.evenea.pl/event/902145-13/
Źródło: Biblioteka Główna w Wesołej
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?