Zapraszamy na debatę online - Od betonozy do ekomiasta. Polityka klimatyczna w skali metropolitalnej, która odbędzie się 18 października o godz. 18:00.
Polskie miasta mają problem z retencją wody – magazynują jej zaledwie około 6,5 %, a według ekspertów, mogłyby aż 45 %. Miejska urbanistyka jest nieprzystosowana do nawałnic, upałów i susz, co wynika m.in. ze zbyt dużej powierzchni wybetonowania terenów przyulicznych.
Jak tworzyć miejskie strategie, aby zakładały rozwój miasta w kierunku inwestycji wykorzystujących potencjał natury i jej wpływ na dobrostan człowieka?
Jak duże metropolie i małe miasteczka mają poradzić sobie z kryzysem klimatycznym?
Jak zminimalizować negatywny wpływ tych zmian na mieszkańca miasta, który coraz dotkliwiej odczuwa skutki wysokich temperatur czy zalanych ulic i domów?
Czy przeprowadzane modernizacje ożywiają ekologicznie publiczne przestrzenie i jak zatrzymać wodę w mieście?
A przede wszystkim jak zmieniać kulturę miasta, ale i jak motywować mieszkańca, obywatela, inwestora, aby chciał zmian w kierunku ekomiasta?
O możliwych rozwiązaniach, modelach i wariantach, jakie rozważa Warszawa, porozmawiamy podczas debaty „Od betonozy do ekomiasta. Polityka klimatyczna w skali metropolitalnej” – 18 października godz. 18:00.
W debacie online udział wezmą: Justyna Glusman (dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni, Urząd m.st. Warszawa), Anna Czaban (Kultura dla klimatu), Norbert Szczepański (burmistrz dzielnicy Wawer), Marek Szczepański (BOŚ Bank). Debatę poprowadzi Jakub Kucharczuk (Klub Jagielloński).
Debata będzie tłumaczona na język migowy.
Organizatorami debaty są: Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Konrad Adenauer Stiftung. Partnerem wydarzenia jest BOŚ Bank.
Data wydarzenia: 18 paź, 2021
Spacer po jednym z największych warszawskich parków - Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie.
Spotykamy się przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h. Wstęp wolny, ale mile widziane są napiwki dla przewodnika. Organizatorem jest Warszawski Zaułek.
Druga z cyklu debat dotyczyć będzie potrzeb inwestycyjnych dzielnicy w kontekście troski o środowisko naturalne. Tak jak poprzednio obecne będą władze dzielnicy, w tym Burmistrz Marian Mahor. Serdecznie zapraszamy.
Jutro w Urzędzie Dzielnicy będzie można porozmawiać o bezpieczeństwie Wesołej. Debata organizowana przez Komisariat Policji w Wesołej oraz Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa rozpocznie się o 17:30 w pokoju -111 (w piwnicy). Podczast spotkanie będzie można zadać pytania i uzyskać odpowiedzi dotyczące tego, co można w Wesołej poprawić w kwestii bezpieczeństwa. Możecie również oczywiście wyrazić swoje sugestie i pomysły oraz podzielić się spostrzeżeniami.
Chcesz otrzymywać od nas najnowsze wiadomości bezpośrednio na Twoją skrzynke mailową?